Konkurs Gwary Śląskiej
„POGODOMY PO NASZYMU”
– 18 kwietnia 2018 r.

W dniu 18.04.2018r. w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Sośnicowicach odbył się konkurs „POGODOMY PO NASZYMU”. W konkursie wzięło udział 34 uczestników. Zwycięzcami konkursu zostali:

w kategorii dzieci do lat 7: Karolina Szulc (wyróżnienie), Jakub Korczak (miejsce 3), Karol Kołodziej (miejsce 2), Oliwia Bednarczyk (miejsce 1).

w kategorii uczniowie 8-13 lat: Jakub Mandel (miejsce 3), Tomasz Waliczek (miejsce 2) oraz Paweł Ogaza (miejsce 2), Marlena Bania (miejsce 1).

w kategorii uczniowie 14-18 lat: Dominika Bania (miejsce 3), Marek Jarzina (miejsce 2), Marcel Mandel (miejsce 1).

W kategorii dorośli: Danuta Bania (miejsce 3), Maria Oczko (miejsce 2), Norbert Rusin
(miejsce 1).

Organizatorem konkursu była Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna  w Sośnicowicach. Patronat honorowy objęła pełniąca obowiązki burmistrza Pani Ewa Waliczek. Natomiast pomysłodawczynią konkursu była Pani Teresa Szymońska.