Koncert Noworoczny
– 23 stycznia 2019 r.

Pierwszą imprezą kulturalną w tym roku, która odbyła się w Bibliotece w Sośnicowicach, był zorganizowany 23 stycznia 2019 r. Koncert Noworoczny. Wydarzenie dedykowane nowemu Burmistrzowi Sośnicowic, Panu Leszkowi Kołodziejowi, przyciągnęło sporo miłośników muzyki klasycznej. Wykonawcami licznych utworów instrumentalnych oraz piosenek byli wychowankowie Pani Mirosławy Sander ze Stowarzyszenia Muzycznego „CHOPIN” z Sośnicowic. Gościem specjalnym Koncertu Noworocznego była sopranistka Magdalena Okońska z Gliwic. Jej występ wzbudził ogromny zachwyt wielu osób. Niewątpliwie to wydarzenie artystyczne stało się najlepszym sposobem rozpoczęcia nowego sezonu kulturalnego w Bibliotece w Sośnicowicach.