Dożynki Gminne w Sośnicowicach
– 11 września 2016 r.

11 września odbyły się DOŻYNKI GMINNE w Sośnicowicach. Gorąca i słoneczna pogoda dopisała podczas tegorocznego ŚWIĘTA PLONÓW. Świetna zabawa pod namiotem jak i na placu dożynkowym zgromadziła dużą liczbę mieszkańców.

Oficjalna część rozpoczęła się od Mszy dożynkowej w kościele świętego Jakuba, w trakcie której dziękowano Bogu za plony. Następnie spod kościoła przeszedł barwny i radosny korowód na teren Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Całość imprezy przeniosła się pod wielki namiot, wokół którego ustawiły się stoiska gastronomiczne z pysznym jedzeniem i napitkiem. Muzyczną ucztę rozpoczął występ Orkiestry Dętej w Rachowic. Około godziny 15:30 gospodarz ŚWIĘTA PLONÓW, burmistrz Sośnicowic Marcin Stronczek przywitał wszystkich gości. Wśród nich nie zabrakło przedstawicieli starostwa powiatowego, nadleśnictw z Rybnika i Rud Wielkich, policji, straży pożarnej, banków oraz innych instytucji, także tych działających w gminie. Następnym punktem programu było wręczenie bochna chleba.

Ze swoim nowym programem artystycznym wystąpiły podopieczne DPS Ostoja z Sośnicowic, dzięki którym przenieśliśmy się do starego kina, przypominając sobie takie przeboje jak „Umówiłem się z nią na dziewiątą”. Był także koncert muzyki klasycznej, który dała utalentowana młodzież ze Stowarzyszenia Chopin. Duże brawa zdobyli także muzycy z Big Bandu Janusza Jarziny, którzy dali niezwykle żywiołowy koncert, porywając wszystkich do zabawy. Gwiazdami tegorocznych dożynek niewątpliwie były Kasia i Claudia Chwołka, które zachwyciły publiczność artystycznym wykonaniem. Na zakończenie pojawił się zespół METEOR, przy którym wszyscy bawili się na parkiecie do późnych godzin wieczornych.

Msza dożynkowa

Korowód

Występ Orkiestry Dętej z Rachowic

Przywitanie gości i wręczenie bochna chleba

Koncert członków Stowarzyszenia „Chopin”

Występ taneczny grupy „ARLEKIN” z DPS Ostoja w Sośnicowicach

Występ Big Bandu Janusza Jarziny

Wręczenie nagród za korony i korowód

Występ Kasi i Claudii Chwołka

Zabawa taneczna z zespołem METEOR

DOŻYNKI GMINNE w plenerze

fot. Łukasz Brudny