Baner_Śląskie_Przygody_Skarpetek_JPG

Wyniki konkursu „Śląskie Przygody Skarpetek”

🎨🖌📖🖌🎨

II Gminny Konkurs Czytelniczo-Plastyczny „ŚLĄSKIE PRZYGODY SKARPETEK”
(ŚLUNSKIE PRZIGODY FUZEKLI) został rozstrzygnięty.

Zainteresowanie konkursem było duże, co świadczy o tym, że książki o „Przygodach Skarpetek” autorstwa Justyny Bednarek i Daniela De Latoura cieszą się nieustającą popularnością wśród uczniów naszej gminy.

Uczestnikom konkursu nie zabrakło wyobraźni. Z ich pomysłów można by stworzyć kolejną część cyklu o „Przygodach Skarpetek” – tym razem na Śląsku. Okazuje się, że w naszym regionie nie można się nudzić. Nie tylko skarpetki mogą tu poznać ciekawe miejsca, śląskie legendy, przeżyć przygody i spełnić marzenia. Może na podstawie konkursowych prac zostaną napisane kolejne historie skarpet? Kto wie. 🙂

***
📢   WYNIKI II GMINNEGO KONKURSU CZYTELNICZO-PLASTYCZNEGO „ŚLĄSKIE PRZYGODY SKARPETEK” (Ślunskie Przigody Fuzekli)   📢

Jury w składzie: Beata Domańska, Andrzej Szymański, Iwona Zdrzałek przyznało nagrody
i wyróżnienia następującym uczestnikom:

I miejsce

• MIŁOSZ SKORUPA – SP Kozłów – „Opowieść o skarpetce, która odkryła jaką nazwę nosi rzeczka płynąca przez Kozłów”

II miejsce

• ZOFIA OSWALD  – SP Sierakowice – „Opowieść o skarpetce, która została sławną piosenkarką i występowała w katowickim Spodku”
  • MICHAŁ RÓŻOWSKI – SP Kozłów – „Opowieść o skarpetce, która pojechała do zoo w Chorzowie, poznała węża i zamieszkała z nim do wiosny”

III miejsce

• WOJCIECH RAPSIEWICZ – SP Sierakowice – „Opowieść o skarpetce Górnika Zabrze, która pomogła wesprzeć naszą koleżankę w jej walce z chorobą”

Wyróżnienia otrzymują

18. IGOR SOSNA – SP Sośnicowice
  19. HANNA ZYGMUNT– SP Kozłów

🎉🎉🎉
Gratulujemy laureatom konkursu i życzymy powodzenia w kolejnych konkursach.
🎉🎉🎉
Osoby nagrodzone i wyróżnione zapraszamy po odbiór dyplomów i nagród 22 grudnia do Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Sośnicowicach – w godz. 16.00 – 17.30.
Pozostali uczestnicy konkursu otrzymają dyplomy, które przekażemy do szkół.

Wszystkich, którzy chcą poznać pomysły na kolejne rozdziały książki zapraszamy do biblioteki. Wystawa prac konkursowych w MGBP w Sośnicowicach będzie trwała
od 22 grudnia do końca stycznia 2022 roku.

Fundatorem nagród jest Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Sośnicowicach oraz Fundacja ING Dzieciom.

W imieniu organizatorów
Beata Domańska