Spotkanie ze św. Mikołajem
– 5 grudnia 2018 r.

Wyjątkowy, grudniowy wieczór rozpoczął spektakl Teatru Lalek Marka Żyły pt.: „Narodziny Pana czyli Kacper, Melchior i tego trzeciego mi brakuje…”. Pan Marek, który kolejny raz zawitał do Biblioteki w Sośnicowicach, przedstawił w żartobliwy sposób wesołą historię górnika Baltusia, udającego się do Betlejem aby przywitać nowo narodzonego króla. Widowisko przysporzyło mnóstwo frajdy dzieciom i dorosłym. Następnie przybył długo oczekiwany gość św. Mikołaj, który odwiedza dzieci w każdym miejscu na świecie. Wszystkie dzieci zostały obdarowane prezentami. Dodatkowo św. Mikołaj przywiózł ze sobą dużo uśmiechu. Rozmawiał z dziećmi, zachęcał je aby były grzeczne i słuchały rodziców. Na zakończenie była okazja do zrobienia pamiątkowego zdjęcia, które posłuży jako wspaniała pamiątka tego spotkania. Oczekiwana przez cały rok wizyta św. Mikołaja upłynęła w bardzo miłej atmosferze i przyniosła wiele radości.