Spotkanie autorskie ze Zbigniewem Kołbą
– 7 maja 2019 r.

7 maja 2019 r. zawitał do Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Sośnicowicach Pan Zbigniew Kołba, autor książki dla dzieci „Znajdź mnie i kiedyś odwiedź”. Książka zawiera informacje, jak poprzez zabawę można wiele nauczyć się z kontaktu z mapą. Wskazuje też jak uczyć się, żeby zapamiętać jak najwięcej. Autor zachęcał najmłodszych do częstego czytania książek, dzięki którym można pogłębiać wiedzę. Dzieci słuchały i same czytały fragmenty książki, dowiadując się o wielu humorystycznych nazwach miejscowości w Polsce. Najciekawsze z nich to: Marchewki, Mrówki, Misie, Łabędzie i wiele innych. Zbigniew Kołba przybliżył młodym słuchaczom informacje o zdrowej diecie bogatej w warzywa i owoce. Uświadamiał również, jaki wpływ ma odpowiednia ilość snu na rozwój młodego organizmu. Po spotkaniu była możliwość zakupienia książki wraz z autografem i dedykacją. Omawianą książkę można także wypożyczyć w Bibliotece.