z Romanem Pankiewiczem
– 19 października 2018 r.

Wyjątkowym gościem spotkania poświęconego setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości był Roman Pankiewicz. Odwiedził Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Sośnicowicach 19 października 2018 r. i zaprezentował swoją najnowszą książkę „Polski Żywioł”. Podczas spotkania autor wcielił się w postać Józefa Piłsudskiego. Przedstawił najważniejsze tezy związane z procesem odzyskania przez Polskę niepodległości. Była to także okazja do rozmowy o patriotyzmie, sławnych polskich postaciach i szacunku do symboli narodowych. Całość przeplatana była prezentacją multimedialną, którą z zainteresowaniem i uwagą śledziła zebrana na sali konferencyjnej młodzież. Na zakończenie tej nietuzinkowej lekcji historii autor podarował Bibliotece swoją najnowszą książkę wraz z dedykacją. Spotkania autorskie to świetna okazja do promowania czytelnictwa, rozwijania  pasji  i  zainteresowań.