Spektakl „Pięciu nieudanych”
– 12 czerwca 2019 r.

Godne podziwu przedstawienie miało miejsce 12 czerwca 2019 r. w Bibliotece w Sośnicowicach. Tego dnia przyjechali uczniowie z Zespołu Szkół Specjalnych w Pyskowicach, którzy wraz z towarzyszącymi nauczycielkami zagrali dwukrotnie spektakl pt.: „Pięciu nieudanych”. Inspiracją dla przygotowania tego przedstawienia była książka o tym samym tytule, włoskiej pisarki Beatrice Alemagny. Niezwykła historia pięciorga przyjaciół, mieszkających w jednym domu, zaciekawiła zarówno przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola w Sośnicowicach, jak i uczniów ze Szkoły Podstawowej w Sośnicowicach. Pod dużym wrażeniem byli także podopieczni Dziennego Domu Opieki „Senior WIGOR” w Sośnicowicach, którzy zapełnili po brzegi widownię. Poetycka, mądra opowieść o własnych ograniczeniach, codziennych sukcesach i porażkach, a także postrzeganiu siebie i innych, uświadomiła wszystkim, że nie ma osób idealnych. Każdy ma jakieś słabości, z którymi musi sobie poradzić. Ważne, żeby bez względu na ich posiadanie nie tracić dobrego humoru i pozytywnego nastawienia do życia. Końcowym akcentem wizyty w Bibliotece tych wyjątkowych gości było wspólne zaśpiewanie piosenki „Koła autobusu kręcą się”.