Tydzień Bibliotek
– od 8 do 12 maja 2017 r.

Spektakl dla dzieci „W magicznym świecie bajek Disneya” – 8 maja 2017 r.

Rozpoczęliśmy XIV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Nasza Biblioteka zainaugurowała go dwoma spektaklami muzycznymi pn. „W magicznym świecie bajek Disneya”. Soliści Anna Jakiesz-Błasiak i Mikołaj Król w godzinnym widowisku zaprezentowali piosenki z takich produkcji Disneya jak: „Król Lew”, „Księżniczka Łabędzi”, „Auta”, czy „Kraina lodu”. Widownia była pod ogromnym wrażeniem wykonanych utworów, efektów specjalnych oraz fantastycznych strojów, które były zmieniane do każdej piosenki. Przybyłe na spektakl dzieci ze szkół podstawowych z terenu gminy Sośnicowice, wykazały się czujnością i znajomością bajek oraz piosenek z nich pochodzących – nie obyło się bez wspólnego śpiewania.

Lekcje biblioteczne w ramach Tygodnia Bibliotek – 9 maja 2017 r.

W dniu 9 i 10 maja  2017 r. Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Sośnicowicach odwiedziły dzieci z pobliskiego przedszkola (kolejno wszystkie grupy). Przedszkolaki wzięły udział w zajęciach, podczas których mogły dowiedzieć się, jak korzystać z biblioteki i jak należy szanować książki. Było przy tym dużo śmiechu, zabawy i własnoręcznie wykonanych prac.

fot. Anna Pytlik

Lekcje biblioteczne w ramach Tygodnia Bibliotek – 10 maja 2017 r.

fot. Anna Pytlik

Spotkanie autorskie z Remigiuszem Rączką – 10 maja 2017 r.

10 maja 2017 r. Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Sośnicowicach gościła Remigiusza Rączkę, który okazał się wspaniałym gawędziarzem, a jego pogadanka dotyczyła nie tylko zagadnień kulinarnych, ale także dietetycznych. Były także ciekawostki regionalne, związane ze śląskimi zwyczajami, porady kulinarne i oczywiście degustacja, jako zwieńczenie wesołego i wielce pouczającego wieczoru. Każdy z obecnych został poczęstowany wspaniałym torcikiem z kaszanki i szpinaku, a wspaniały deser z kaszy jaglanej, z frużeliną malinową i orzechową posypką mógł zachwycić nawet najbardziej wybrednego smakosza.

Spotkanie autorskie przedszkolaków z Moniką Sawicką – 12 maja 2017 r.

12 maja 2017 r. w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Sośnicowicach odbyły się dwa spotkania autorskie z Moniką Sawicką. W pierwszym uczestniczyły dzieci przedszkolne, które dowiedziały się, jak powstaje książka, poznały też bohaterów książek M. Sawickiej. Natomiast spotkanie autorki z młodzieżą gimnazjalną połączone było z warsztatami. Uczniowie tworzyli książki, które miały opowiadać o ich marzeniach – samodzielnie napisali tekst, wykonali ilustracje i okładki. Powstały bardzo osobiste, interesujące i wzruszające manuskrypty.

Spotkanie autorskie gimnazjalistów w Moniką Sawicką – 12 maja 2017 r.