Przedszkolaki z Sierakowic
– 14 czerwca 2019 r.

W połowie czerwca odwiedziła naszą Bibliotekę grupa przedszkolaków z Sierakowic. Dzieci z zainteresowaniem zapoznały się z nowym dla nich miejscem. Wcześniej kilkoro z nich było już w bibliotece ze swoimi rodzicami. Podczas wizyty pani bibliotekarka Grażyna Lazar w przystępny sposób opowiedziała co to jest karta biblioteczna, jak wypożyczyć książki, czym są zbiory biblioteczne. Przedszkolaki miały także możliwość przejść między regałami w wypożyczalni i zapoznać się z biblioteką. Dowiedziały się także jak należy dbać o książki. Z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki znajdujące się na półkach, ale szczególnie zainteresował je dział dla dzieci. Maluchy wysłuchały także fragmentu książki „Bajki uśmiechajki”. Mile spędzony biblioteczny czas został zaakcentowany słodkimi niespodziankami.