Pomiędzy regałami z książkami
– 24 października 2019 r.

Szóste w tym roku spotkanie POMIĘDZY REGAŁAMI Z KSIĄŻKAMI miało miejsce 24 października w Bibliotece w Sośnicowicach. Do RADIA JAKUB zostało zaproszonych dwóch wyjątkowych gości – siostra Juranda, karmelitanka oraz psycholog, specjalista od uzależnień, Karol Babiuch. Pierwszy tego wieczoru radiowy wywiad ks. Marcin Gajda przeprowadził z przesympatyczną siostrą Jurandą. Dowiedzieliśmy się wielu interesujących rzeczy na temat zakonu Karmelitanek, ich życia codziennego w kraju i na wielu misjach za granicą. Spora część rozmowy dotyczyła także duchowości w zakonie oraz postaci świętej Teresy od Dzieciątka Jezus i Najświętszego Oblicza, świętej Kościoła Katolickiego. Siostra Juranda swoją prostotą w wypowiedziach i nietuzinkowym poczuciem humoru potrafiła niejednokrotnie rozbawić publiczność zebraną w Bibliotece. Następnym punktem programu czwartkowych wywiadów w RADIU JAKUB była recenzja wielu ciekawych książek, które można wypożyczyć w Bibliotece. Wybrane pozycje książkowe przygotowała Pani Grażyna Lazar. W drugiej połowie spotkania do radiowego studia został zaproszony Karol Babiuch. Specjalista od uzależnień w dosyć przystępny sposób opowiedział o swojej pracy z osobami uzależnionymi. I tak mogliśmy dowiedzieć się o różnych typach uzależnień, ale też o przyczynach i skutkach nałogów. Tradycyjnie, jak podczas każdego wieczoru spotkań POMIĘDZY REGAŁAMI Z KSIĄŻKAMI, publiczność mogła zadawać pytania. Były także przerywniki muzyczne, w trakcie których ciekawe utwory prezentował ks. Adam Bryła.