Lekcja biblioteczna
– Szkoła Podstawowa z Kozłowa
– 15 października 2019 r.

W połowie października 2019 r. Bibliotekę w Sośnicowicach odwiedziła grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej w Kozłowie. Lekcję biblioteczną przygotowała i poprowadziła Pani Grażyna Lazar. Tematem lekcji było wyszukiwanie informacji w katalogu OPAC (Online Public Access Catalogue). Po krótkiej demonstracji korzystania z katalogu on-line a także prezentacji strony internetowej biblioteki, na której znajduje się katalog OPAC, każdy z uczniów miał za zadanie wyszukać w katalogu wskazaną książkę a następnie odnaleźć ją na półce w wypożyczalni dla dzieci i młodzieży jak i dorosłych. Uczniowie korzystali zarówno ze stanowisk  komputerowych Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej, jak i własnych urządzeń mobilnych. Wszyscy poradzili sobie wyjątkowo dobrze.